Księgowść spółek komandytowych i spółek jawnych

Kancelaria finansowo-księgowa Dzikowski to zespół starannie dobranych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu księgowości spółek komandytowych i jawnych.

Doskonale znamy specyfikę działalności poszczególnych branż i wiemy, że księgowość spółek komandytowych, podobnie jak księgowość spółek jawnych wymaga stosowania specjalnych narzędzi księgowych, znajomości szerokiego zakresu rozwiązań podatkowych.

Zarówno w przypadku księgowości spółek komandytowych, jak i spółek jawnych  , płatnikami podatku dochodowego mogą być udziałowcy w postaci osób fizycznych lub prawnych. Wówczas prowadzimy zwykle księgi kilku podmiotów: spółki komandytowej, spółki z o.o. oraz spółki cywilnej lub indywidualnej działalności gospodarczej.

Ponadto w księgowości spółek komandytowych i jawnych  możemy korzystać z wygodnych i korzystnych zasad rozliczeń spółki ze wspólnikami. Dobór rozwiązań księgowych jest znacznie szerszy niż w przypadku księgowości spółek z o.o., ale wiedzę na temat tych regulacji wciąż posiada bardzo niewielu księgowych w Polsce.

Odpowiednio prowadzona księgowość spółek komandytowych i jawnych  może być korzystniejsza podatkowo dla przedsiębiorców w stosunku do spółek z o.o. i akcyjnych, dlatego to właśnie te formy prowadzenia działalności gospodarczej są tak chętnie wybierane przez przedsiębiorców.  To na ile skorzystają Państwo z udogodnień podatkowych i wygody rozliczeń zależy już od wybranej formy prowadzenia księgowości.

W Kancelarii finansowo-księgowej Dzikowski mogą Państwo liczyć na indywidualne podejście i wiedzę, która umożliwi optymalizację księgowości w Państwa spółce, bez względu na jej formę prawną.